Chester Bennington Fan Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kendini kabul et!

YazarMesaj
TaylorM
Admin
Admin
TaylorM

Kendini kabul et! Empty
MesajKonu: Kendini kabul et!   Kendini kabul et! EmptyCuma Ağus. 14, 2009 2:11 pm

Gençsin, çok hoşsun, seni bekleyen harika şeyler var. Bütün dünya ayaklarının altında. Bunu aklından çıkarma!

Eğer kendini birkaç cümleyle anlatacak olsan, neler söylerdin?
“Enerji dolu, iyimser genç bir kızım. Birçok ilgi alanım ve arkadaşım var. Bütün dünya avuçlarımın içinde! Biraz çabalasam, hayatta birçok şeyi başarırım. Zaten bu yönde de şu anda bir şeyler yapıyorum… Hayal ediyorum!”

Veya belki 2 numaralı versiyonu seçerdin?
“Hiçbir şey yolunda gitmiyor. Umutsuzum, çünkü bir erkek arkadaşım yok, gözlük takıyorum ve çok şişmanım. Hiç arkadaşım yok, akşamlarımı yalnız geçiriyorum. Kendimi hep üzgün ve kötü hissediyorum…”

Tek olası seçenek bir numaralı versiyondur!!! Neden mi? Çünkü bütün hayatın senin kendine ve dünyaya karşı tavrına bağlıdır. Mutlu olmak ve parıldamak istediğine şüphe yok! Bu nedenle, olumlu düşünmeye başlamak zorundasın! Yedi yaşındayken yaşadığın en büyük sorunları hatırlıyor musun? Muhtemelen, pek değil… Birkaç yıl sonra, şu anda kendine dert ettiğin bütün endişelerinin neredeyse hepsini tamamen unutacaksın. Muhtemelen çocukluğundaki mutlu oyunları arkadaşlarının kum çukurunun üstünden bakan gülümseyen yüzlerini anımsayacaksın. Gençliğinden sonraki yedi yılda neler hatırlayacaksın? Sadece odanın duvarlarını hatırlamak isteyeceğini düşünmüyorum…

Kızlar! Lütfen zamanınızı dünyanın ne kadar umutsuz olduğunu düşünerek geçirmeyin. Öyle değil!!! Ayrıca dünyada hiç kimse umutsuz değildir. Eğer kendini hafife alıyorsan, bu konuda hemen bir şey yapman gerekir. Mesela, eline kalem kağıt alıp olumlu bulduğun bütün özelliklerini yaz. Sonra annene sende en fazla takdir ettiği şeylerin neler olduğunu sor ve arkadaşlarına da en çok hangi yanından hoşlandıklarını sor. Hepsini yaz ve her zaman yanında taşı.

Kendilerini kabul eden veya hatta kendilerinden hoşnut olan insanlar çok mutlu insanlardır. Bacakların çarpık veya göğüslerin küçük, ne olmuş? Bunlar yaşam biçimini belirlemene neden olacak kadar önemli mi? Kimse mükemmel değildir. Senin saçın kötüdür, İpek peltek peltek konuşur ve Merve’nin dişleri çarpıktır. Hepimizin zayıf yanları vardır. Fakat herkes bunun için strese girip kendini üzmez! Yeter! Kompleksleri Aya gönderiyoruz!

Muhtemelen, birkaç defa şahit olmuşsundur; insanlar güzel ve zengin kişileri değil, olumlu ve nazik insanları severler. Sen de her zaman üzgün tiplerden hoşlanmazsın, hep içini karartırlar. Komik, rahat ve gülümseyen insanlarla birlikte olmanın ne kadar hoş olduğunu düşün. Eee? Sosyal olmayı tercih etmez misin?

Kendine iyi bak! oyssx

Kendini kabul et!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kendini Nasıl Tanımlarsın ?